Co je u nás nového

V Podkrkonoší to covidu osladili!

Covidu to osladíme! Tak se jmenuje právě probíhající akce na podporu zdravotníků
z trutnovské nemocnice, kterou organizuje Místní akční skupina (MAS) Království – Jestřebí hory, o.p.s. Osloveny byly děti z mateřských škol na Trutnovsku, aby pro lidi bojující s pandemií nakreslily obrázek, vyrobily dárek anebo třeba poslaly vzkaz.

 

            Lékařů, sestřiček a dalšího zdravotnického personálu je na trutnovském covidovém oddělení více než sedmdesát. „Zdravotníci se kromě povzbuzení nebo poděkování od dětí mohou těšit i na malou pozornost. Každý z nich dostane poukaz v hodnotě sto dvaceti korun na doplnění ubývající energie v trutnovské Cukrárně a kavárně Promenáda,“ slibuje ředitel pořádající organizace Jan Balcar.  Poukaz financuje MAS i zmiňovaná cukrárna.

Výzva organizátorů měla velký ohlas, k akci se v Podkrkonoší připojily desítky školek. „Dobrý nápad jsme rádi podpořili. Poslali jsme pár fotografií jako poděkování všem, kteří se snaží přispět ke zvládnutí pandemie. Snad je dětské úsměvy povzbudí a dobijí pozitivní energií. Přidali jsme k tomu i několik obrázků a dárků, které je možné předat i pacientům s přáním brzkého uzdravení,“ prozrazuje Dana Kultová, ředitelka Mateřské školy Suchovršice. Pozadu nezůstali ani předškoláci z Trutnova. „Pořadatelům patří velká pochvala za úžasný nápad. Děkujeme za něj a všechny nás těší, že můžeme někomu dalšímu udělat radost,“ neskrývá svou spokojenost ředitelka mateřských škol v Trutnově Vladimíra Priputenová. Zdravotníky v ´první linii´ podpořily také školky v Úpici, Rtyni v Podkrkonoší, Havlovicích, Batňovicích, Žacléři, Dolní Olešnici nebo Chvalči. Míra zapojení předškoláků a jejich učitelek pořadatele mile překvapila. K předání dětských vzkazů
a poukazů hlavní sestře trutnovské nemocnice Tereze Dudáčkové dojde ve středu
11. listopadu ve 13 hodin.

            Akce se koná v rámci projektu Místní akční plán Trutnovsko II, který se v regionu snaží přispět ke zvýšení kvality vzdělávání. Celkem je do tohoto projektu aktivně zapojeno 46 mateřských, základních, základních uměleckých nebo speciálních škol.V Podkrkonoší to covidu osladili!


Covidu to osladíme! Tak se jmenuje právě probíhající akce na podporu zdravotníků
z trutnovské nemocnice, kterou organizuje Místní akční skupina (MAS) Království – Jestřebí hory, o.p.s. Osloveny byly děti z mateřských škol na Trutnovsku, aby pro lidi bojující s pandemií nakreslily obrázek, vyrobily dárek anebo třeba poslaly vzkaz.

            Lékařů, sestřiček a dalšího zdravotnického personálu je na trutnovském covidovém oddělení více než sedmdesát. „Zdravotníci se kromě povzbuzení nebo poděkování od dětí mohou těšit i na malou pozornost. Každý z nich dostane poukaz v hodnotě sto dvaceti korun na doplnění ubývající energie v trutnovské Cukrárně a kavárně Promenáda,“ slibuje ředitel pořádající organizace Jan Balcar.  Poukaz financuje MAS i zmiňovaná cukrárna.

Výzva organizátorů měla velký ohlas, k akci se v Podkrkonoší připojily desítky školek. „Dobrý nápad jsme rádi podpořili. Poslali jsme pár fotografií jako poděkování všem, kteří se snaží přispět ke zvládnutí pandemie. Snad je dětské úsměvy povzbudí a dobijí pozitivní energií. Přidali jsme k tomu i několik obrázků a dárků, které je možné předat i pacientům s přáním brzkého uzdravení,“ prozrazuje Dana Kultová, ředitelka Mateřské školy Suchovršice. Pozadu nezůstali ani předškoláci z Trutnova. „Pořadatelům patří velká pochvala za úžasný nápad. Děkujeme za něj a všechny nás těší, že můžeme někomu dalšímu udělat radost,“ neskrývá svou spokojenost ředitelka mateřských škol v Trutnově Vladimíra Priputenová. Zdravotníky v ´první linii´ podpořily také školky v Úpici, Rtyni v Podkrkonoší, Havlovicích, Batňovicích, Žacléři, Dolní Olešnici nebo Chvalči. Míra zapojení předškoláků a jejich učitelek pořadatele mile překvapila. K předání dětských vzkazů
a poukazů hlavní sestře trutnovské nemocnice Tereze Dudáčkové dojde ve středu
11. listopadu ve 13 hodin.

            Akce se koná v rámci projektu Místní akční plán Trutnovsko II, který se v regionu snaží přispět ke zvýšení kvality vzdělávání. Celkem je do tohoto projektu aktivně zapojeno 46 mateřských, základních, základních uměleckých nebo speciálních škol.

toho home1

toho home1

hodinyPohodové prostředí
bez stresu
hodinyZahrada
s přírodními prvky
hodinyDěti sportují
hýbou se, jsou v přírodě
hodinySpolupráce
aktivní spolupráce s rodiči

 

Chcete svoje dítě přihlásit do naší MŠ?

Kontaktujte nás a zjistěte všechno potřebné

 

PŘIHLÁŠKA K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍhodiny7:00 - 16:30
telefon+420 604 467 722
youtuberajce