Vítejte v Barevné MŠ Žacléř

Místo, kde každé dítě dostane příležitost a šanci zažít úspěch

slide img

V průběhu docházky do školy/školského zařízení přišlo Vaše dítě do rizikového kontaktu s osobou, která má laboratorně potvrzenou diagnózu COVID-19. V rámci ochrany veřejného zdraví je nezbytné bezprostředně zajistit domácí karanténu, omezit styk s ostatními osobami, kontaktovat ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte a vyčkat na kontakt příslušného pracovníka CALL-CENTRA MZ. Pokud Vaše dítě již prodělalo laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 a zůstává bez příznaků, se po dobu 3 měsíců po prodělání onemocnění nedoporučuje opakování PCR testu a není nutné mu nařizovat karanténu v případě kontaktu s covid-19 pozitivní osobou (v případě výskytu klinických příznaků odpovídajících onemocnění covid-19 je nezbytné vyloučit jinou etiologii a ev. zvážit nové testování SARS-CoV-2 viru).

Dopis pro rodiče ZDE

VÍCE AKTUALIT